*Rozhněvané malé děti
Rozhněvané malé děti je má první publikovaná kniha. Vydalo ji Nakladatelství Petr Štengl.

Můžete si ji koupit přes www.petrstengl.cz za 160,- Kč,
popřípadě přes síť knihkupectví Kosmas (a na webu www.kosmas.cz) za 200,- Kč.
Kniha je vyprodána.


Dospívání je nesnesitelné. Jeden den ležíte v trávě na golfovém hřišti, kolem vás se povalují ženská vajíčka a na nebi poletují velryby a krakatice, a druhý den pozorujete plastikami znetvořená batolata na výstavách, jak jsou osahávána ve jménu krásy a slávy. Studium na Škole Života, kde se děti mají údajně naučit efektivně žít, se zdá být marnou přípravou na hrůzy dospěláckého světa - kdo by čekal, že s vousy a ňadry přijdou i polobozi, krkořeny a mozklípkani?
Rembrandt Remek se cítí obrovsky. Jeho otec je šváb, matka nikdy není doma a v koupelně mu přebývá vodovodní víla, jež o něj s láskou pečuje. Nová škola je mu novou výzvou - co by se asi tak mohlo pokazit?
... třeba to, že rozbije květináč s modrým tulipánem, jeho spolužačku sežere souhvězdí Velké medvědice a jemu samotnému začnou z krku vyrůstat jakési větve.
Vavřína Menšíková je dvanáctiletá lolitka zbožňující archivní červené víno a kakao. Má spoustu papánků, kteří ji finančně podporují, a tak má vše, co si zamane. Svět kolem ní, zdá se, jí byl donesen na stříbrném podnose. 
... jenomže zapomněla, že svět bere i dává, a proto za dva měsíce zestárne o čtyři roky, propadne droze měnící svět kolem ní a s motorovou pilou v ruce pátrá po svém rodokmenu.
Lešek Diviš tráví většinu času nezúčastněným pozorováním svého okolí a žvýkáním bubližvejků. Vášeň v něm dokáže probudit až teprve divadlo, v němž konečně nalézá vše, co v realitě tak zoufale hledal a postrádal...
... ale kdo hledá, ten se ztratí; Leškovu tvář tudíž brzy zarůstá pěnovous a odraz v zrcadle mu přestává být podobný.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Otevřít oči jako dveře do zamčeného pokoje

FAROLOGIE PRO POKROČILÉ

TRANSMELANCHOLIE ANEB JAK FRANC BAŠTA K LÁSCE PŘIŠEL